Translate

wtorek, 26 listopada 2013

Reniferowe bajaderki

Jakiś czas temu widziałam podobne na którejś ze stron z przepisami, jednak nie mogłam ich potem znaleźć, więc stworzyłam swoją własną wersję przepisu :)
Kulki na patyku, często nazywane cake pops, są po prostu zwykłymi bajaderkami. Maksymalnie słodkie, ale oczywiście pyszne. Polecam, są bardzo łatwe w przygotowaniu (przynajmniej do czasu dekorowania).
A oto przepis:

SKŁADNIKI (na ok. 20 sztuk):
-150 g serka mascarpone,
-80 g nutelli
-400 g ciasta biszkoptowego (myślę, że mogą być też zwykłe biszkopty)
-ok. 200 g mlecznej czekolady (jeśli wolicie mniej słodkie może być gorzka)
-m&m'sy
-precelki (najlepiej otworzyć je dzień wcześniej, żeby zmiękły)
-groszki z białej czekolady
-wykałaczki lub patyczki do lizaków, można je zamówić w internecie

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Zaczynamy od masy, mieszamy mascarpone z nutellą tworząc krem. Następnie dodajemy do niego pokruszone ciasto biszkoptowe i ugniatamy. Rozdzielamy na kawałki i formujemy z nich kulki kładąc je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Chowamy do zamrażarki na 40 min. Roztapiamy czekoladę z jedną łyżką oleju w kąpieli wodnej. Wyjmujemy ciastka, maczamy końcówkę patyczka w czekoladzie i szybko nabijamy. Znowu chłodzimy w zamrażarce na ok. 15 min. Wyjmujemy, kulki maczamy w roztopionej czekoladzie, czekamy aż nadmiar ścieknie i dekorujemy. Gotowe :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz