Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam nutellę. Dlatego też wykorzystuję każdą okazję do użycia jej w różnych przepisach. Rogaliki same w sobie są proste, tak naprawdę najtrudniej je zawinąć, szczególnie jeśli ma się do "pomocy" 3-letniego brata :P
SKŁADNIKI:
-3 szklanki mąki
-125g masła
-160ml śmietany 18
-2 łyżki cukru
-2 jajka
-nutella
-cukier puder
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Piekarnik nagrzać do 200 stopni. Wrzucić składniki i wyrobić ciasto. Najlepiej odstawić na kilka minut aby ciasto urosło. Następnie rozwałkować. Wyciąć koła (najlepiej dużym talerzem) i podzielić na osiem części. Na dłuższej części każdego kawałka nałożyć trochę nutelli i zawinąć wyginając rogi tak, aby masa nie uciekła podczas pieczenia. Wyłożyć blachę papierem do pieczenia i rozłożyć na niej rogaliki. Piec przez 10-15 minut. Posypać cukrem pudrem. SMACZNEGO! :)
Przepisy na śmieszne słodkości
Translate
środa, 18 grudnia 2013
niedziela, 1 grudnia 2013
Ciasto marchewkowe
Macie czasami tak, że zjedlibyście coś słodkiego, ale nie macie pomysłu? Ja w takim wypadku robię sobie na szybko ciasto bananowe, albo marchewkowe. Tym razem dam wam przepis na to drugie.
SKŁADNIKI:
-4 średnie marchewki
-4 jajka
-2 szklanki cukru
-2 szklanki mąki pszennej
-2 łyżeczki cynamonu (można nawet trochę więcej)
-2 łyżeczki sody
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 szklanka oliwy
-szczypta soli
Osobiście nie przejmuję się za bardzo proporcjami, dlatego za każdym razem wychodzi trochę inaczej.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Ubić jajka z cukrem, następnie dodać zmieszaną mąkę, sodę i proszek. Zetrzeć marchewkę na drobnej tarce i dorzucić do masy. Na koniec dodać oliwę, cynamon i sól. Wstawić na godzinę do piekarnika i piec
w temperaturze 180 stopni. Smacznego!
SKŁADNIKI:
-4 średnie marchewki
-4 jajka
-2 szklanki cukru
-2 szklanki mąki pszennej
-2 łyżeczki cynamonu (można nawet trochę więcej)
-2 łyżeczki sody
-2 łyżeczki proszku do pieczenia
-1 szklanka oliwy
-szczypta soli
Osobiście nie przejmuję się za bardzo proporcjami, dlatego za każdym razem wychodzi trochę inaczej.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Ubić jajka z cukrem, następnie dodać zmieszaną mąkę, sodę i proszek. Zetrzeć marchewkę na drobnej tarce i dorzucić do masy. Na koniec dodać oliwę, cynamon i sól. Wstawić na godzinę do piekarnika i piec
w temperaturze 180 stopni. Smacznego!
wtorek, 26 listopada 2013
Reniferowe bajaderki
Jakiś czas temu widziałam podobne na którejś ze stron z przepisami, jednak nie mogłam ich potem znaleźć, więc stworzyłam swoją własną wersję przepisu :)
Kulki na patyku, często nazywane cake pops, są po prostu zwykłymi bajaderkami. Maksymalnie słodkie, ale oczywiście pyszne. Polecam, są bardzo łatwe w przygotowaniu (przynajmniej do czasu dekorowania).
A oto przepis:
SKŁADNIKI (na ok. 20 sztuk):
-150 g serka mascarpone,
-80 g nutelli
-400 g ciasta biszkoptowego (myślę, że mogą być też zwykłe biszkopty)
-ok. 200 g mlecznej czekolady (jeśli wolicie mniej słodkie może być gorzka)
-m&m'sy
-precelki (najlepiej otworzyć je dzień wcześniej, żeby zmiękły)
-groszki z białej czekolady
-wykałaczki lub patyczki do lizaków, można je zamówić w internecie
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Zaczynamy od masy, mieszamy mascarpone z nutellą tworząc krem. Następnie dodajemy do niego pokruszone ciasto biszkoptowe i ugniatamy. Rozdzielamy na kawałki i formujemy z nich kulki kładąc je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Chowamy do zamrażarki na 40 min. Roztapiamy czekoladę z jedną łyżką oleju w kąpieli wodnej. Wyjmujemy ciastka, maczamy końcówkę patyczka w czekoladzie i szybko nabijamy. Znowu chłodzimy w zamrażarce na ok. 15 min. Wyjmujemy, kulki maczamy w roztopionej czekoladzie, czekamy aż nadmiar ścieknie i dekorujemy. Gotowe :)
Kulki na patyku, często nazywane cake pops, są po prostu zwykłymi bajaderkami. Maksymalnie słodkie, ale oczywiście pyszne. Polecam, są bardzo łatwe w przygotowaniu (przynajmniej do czasu dekorowania).
A oto przepis:
SKŁADNIKI (na ok. 20 sztuk):
-150 g serka mascarpone,
-80 g nutelli
-400 g ciasta biszkoptowego (myślę, że mogą być też zwykłe biszkopty)
-ok. 200 g mlecznej czekolady (jeśli wolicie mniej słodkie może być gorzka)
-m&m'sy
-precelki (najlepiej otworzyć je dzień wcześniej, żeby zmiękły)
-groszki z białej czekolady
-wykałaczki lub patyczki do lizaków, można je zamówić w internecie
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Zaczynamy od masy, mieszamy mascarpone z nutellą tworząc krem. Następnie dodajemy do niego pokruszone ciasto biszkoptowe i ugniatamy. Rozdzielamy na kawałki i formujemy z nich kulki kładąc je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Chowamy do zamrażarki na 40 min. Roztapiamy czekoladę z jedną łyżką oleju w kąpieli wodnej. Wyjmujemy ciastka, maczamy końcówkę patyczka w czekoladzie i szybko nabijamy. Znowu chłodzimy w zamrażarce na ok. 15 min. Wyjmujemy, kulki maczamy w roztopionej czekoladzie, czekamy aż nadmiar ścieknie i dekorujemy. Gotowe :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)

