Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam nutellę. Dlatego też wykorzystuję każdą okazję do użycia jej w różnych przepisach. Rogaliki same w sobie są proste, tak naprawdę najtrudniej je zawinąć, szczególnie jeśli ma się do "pomocy" 3-letniego brata :P
SKŁADNIKI:
-3 szklanki mąki
-125g masła
-160ml śmietany 18
-2 łyżki cukru
-2 jajka
-nutella
-cukier puder
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Piekarnik nagrzać do 200 stopni. Wrzucić składniki i wyrobić ciasto. Najlepiej odstawić na kilka minut aby ciasto urosło. Następnie rozwałkować. Wyciąć koła (najlepiej dużym talerzem) i podzielić na osiem części. Na dłuższej części każdego kawałka nałożyć trochę nutelli i zawinąć wyginając rogi tak, aby masa nie uciekła podczas pieczenia. Wyłożyć blachę papierem do pieczenia i rozłożyć na niej rogaliki. Piec przez 10-15 minut. Posypać cukrem pudrem. SMACZNEGO! :)


Brak komentarzy:
Prześlij komentarz